About Five Star Bath Solutions
- Affordability and Flexibility - Marketing Support / Lead Generation / Online Marketing - Appointment / Call Center - Technology / CORE - Vendor Relationships - Operations / Marketing Support - Exclusive Territories - Inbound and outbound customer scheduling - In-house marketing support - No bathroom remodeling experience required
Five Star Bath Solutions franchise opportunities are ideal for professionals with experience in management, sales and marketing. We are currently looking for entrepreneurial-minded individuals to join in our success. Buying a Five Star Bath Solutions franchise isn’t an investment in a new job, but in a new lifestyle. You are your own boss and you have the opportunity to change the lives of the customers you meet while changing your own life in the process.
Ideal candidate
FDD facts
| Initial franchise fee | $60K |
| Royalty | 6-5% |
| Total investment | $162K - $294K |
| Liquid capital required | $100K |
| Net worth requirement | $250K |
| Year founded | 1996 |
| Year began franchising | 2002 |
| Business model | Both |
| Owner-operator required (Year 1) | Yes |
