Overview
About 360 Tour Designs
- There are 1.5 million Realtors in the US - 661 Million is spent on Marketing
Invest in a proven franchise! 360 Tour Designs Franchising is a Central PA based real estate imagery and marketing company. Marketing through a lens, that’s the best way to look at what we do. If a realtor or business can see it or even dream it, we can help you achieve it for them. Unlike some franchises that have very limited target audience, every business needs our services. And in the United States there are over 32.5 million businesses.
Who it fits
Ideal candidate
We believe in family, we believe in trust, we believe in listening, we believe in kindness.
The fine print
FDD facts
| Initial franchise fee | $35K |
| Royalty | 8% |
| Total investment | $66K - $77K |
| Liquid capital required | $66K |
| Net worth requirement | $100K |
| Year founded | 2009 |
| Year began franchising | 2019 |
| Business model | Both |
| Owner-operator required (Year 1) | No |
Reported figures from public FDD disclosures and franchisor websites. Verify with the official FDD before signing.
Footprint
Territory overview
AvailableTexas, Arkansas, New Mexico, Indiana, Florida, Ohio, New Jersey, Missouri, Pennsylvania, South Carolina, North Carolina, New Hampshire, Louisiana, Alabama, Illinois, Colorado, Oklahoma, Washington, Arizona, Tennessee, Kentucky
UnavailableCalifornia, New York, Oregon
LegendAvailableLimitedUnavailable
More to compare
